Erozja szkliwa

Erozja szkliwa

Kwasową erozją szkliwa nazywamy, uszkodzenie tkanek twardych zęba. Gdy kwasy w jamie ustnej człowieka bardzo długo oddziałują na zęby, wtedy dochodzi do erozji zęba. Wszystko to jest spowodowane przez picie gazowanych napojów, podjadanie słodyczy i niesystematyczna higienę jamy ustnej. Bakterie, które znajdują się w jamie ustnej są także jednym z czynników, które powodują kwasową erozję szkliwa. Gdy działanie kwasów jest silne i długi, wtedy szkliwo zębów ulega rozmiękczaniu, wszystko to powoduje że szkliwo wraz z zębem nie jest już chronione przed wszelkimi mechanicznymi czynnikami.

Przy kwasowej erozji szkliwa, samo szkliwo staje się bardzo wrażliwe nie tylko na ciepło i zimno, ale i też na inne czynniki. Jak leczyć taką chorobę? Nie jest to wcale proste, słowa lepiej zapobiegać niż leczyć, niż już tu nie pomogą, trzeba zabrać się za codzienną higieną jamy ustnej, dbać o zęby i pamiętać, że kontrolne wizyty u dentysty mogą zapobiec rozszerzaniu się chorób zębów.

Oto lista stomatologicznych past, które zapobiegają erozji szkliwa, warto je używać także do codziennej higieny jamy ustnej:

  • Elemex pasta do zębów, która zapobiega erozji
  • Elmex płyn do płukania jamy ustnej
  • Pasta Blend-a-med Pro-expert Clinic Line Regeneracja Szkliwa
  • SENSODYNE PRO SZKLIWO Pasta Pronamel
  • Email Diamant Blancheur Anti-Age